Lubelszczyzna

Lubelszczyzna jest to jedna z atrakcyjnych rejonów w Polsce, obszary Lubelszczyzny to nie tylko pola uprawne, ale także atrakcje, które w te regiony przyciągają bardzo wielu turystów. Lublin to największe miasto na Lubelszczyźnie, leży ono nad rzeką Bystrzycą. Warto wiedzieć, że w centrum
Lublina, drogi nie są przejezdne dla samochodów, a po całym Centrum miasta poruszać się trzeba pieszo. Jest to ciekawe, gdyż można w spokoju odwiedzić Lublin bez zakorkowanego centrum.
Perełką Lubelszczyzny jest bardzo dobrze znany turystom Kazimierz Dolny. Jest to niewielkie miasteczko, które szczyci się zamkiem zbudowanym przez Kazimierza Wielkiego. Architektura Starego miasta wraz z kamieniczkami i drewnianymi domami na pewno Wam się spodoba. Na Kazimierskim Rynku spotkać można malarzy,którzy nie tylko rysują portrety turystów i mieszkańców, ale także całą panoramę miasteczka. Kazimierski Park Krajobrazowy jest to park należący do województwa lubelskiego. W Parku zobaczyć można wąwozy lessowe, które zasługują na szczególną uwagę. Jest to park, który jest miejscem wycieczenia i odpoczynku.
Następnym bardzo ciekawym miastem na Lubelszczyźnie jest Nałęczów, jest to jedno z lepszych uzdrowisk w okolicy.